مدیریت حمل‌و‌نقل

مدیریت حمل‌و‌نقل

سیستم مدیریت حمل‌ونقل (TMS) یک پلتفرم لجستیکی است که با کمک فناوری‌های جدید به کسب‌وکارها برای برنامه‌ریزی، اجرا و بهینه‌سازی جابه‌جایی فیزیکی کالاها، اعم از ورودی و خروجی یاری می‌رساند و اطمینان حاصل می‌کند که محموله با مستندات آن مطابقت کامل دارد. این نوع سیستم اغلب بخشی از سیستم مدیریت زنجیره تامین (SCM) است. واحد ترابری ملکو، با تنظیم و انتخاب بهترین روش‌های حمل‌ونقل و با کمک شبکه حمل‌ونقل پیشرفته خود، کالاهای مشتریان را به‌موقع و بدون کم‌ترین اتلاف وقت و انرژی، ارسال و این امکان را فراهم می‌نماید تا ضمن پیش‌بینی زمان و مسیر مناسب برای ارسال بارها، بتواند به اطلاعات لحظه‌ای کلیه محموله‌ها به طور شفاف دسترسی داشته باشد.

توزیع و پخش

 هدف از توزیع و پخش رساندن محصول در زمان و مکان مناسب به مشتریان موردنظر است. شرکت ملکو با تأکید بر دانش نوین مدیریت زنجیره تأمین، روش‌های سفارش‌گیری و توزیع مکانیزه را در دستور کار خود قرار داده است. کلیه فرایندها از بسته‌بندی تا پخش، تحویل بار و امضای دیجیتال در محل مشتریان انجام می‌گیرد که این امر موجب کاهش چشمگیر میزان برگشت کالا و افزایش رضایت مشتریان گردیده است.

 به‌طورکلی فرایند توزیع و پخش محصولات صنایع مختلف در دو حالت مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌شود. در حالت مستقیم کالا بدون واسطه در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد درحالی‌که در توزیع غیرمستقیم از طریق یک یا چند واسطه محصولات خریداری می‌شود و در اختیار مشتریان و خرده‌فروشان قرار می‌گیرد.

جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت خدمات کلیک کنید.

انبارداری و پردازش کالا

 انبار به‌عنوان حلقه ارتباطی میان بخش‌های مختلف تولید، توزیع، مصرف، زنجیره خریدوفروش کالا و خدمات به‌حساب می‌آید. انبارداری بخش مهمی از زنجیره تامین است. انبارداری و پردازش کالا، تمامی جوانب از جمله تأمین مواد اولیه، مدیریت موثر موجودی و تحویل به‌موقع سفارش‌ها به مشتریان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.
 اگرچه اصول انبارداری در طی سال‌ها تغییر چندانی نکرده است، اما راه‌حل‌های انبارداری به‌مرور زمان تکامل بسیاری یافته‌اند.

سامانه‌های انبارداری شرکت ملکو از طریق کنترل سراسری محصولات، این اطمینان را حاصل می‌کنند که مشتریان در هر نقطه از کشور، سفارش‌های خود را به‌موقع دریافت کنند. کسب‌وکارها با برون‌سپاری خدمات انبارداری خود می‌توانند صرفه‌جویی هزینه‌های لجستیک، افزایش بهره‌وری و رقابت پذیری را به ارمغان آورند.

لجستیک معکوس

 به‌منظور افزایش رضایت مشتریان و با استفاده از لجستیک معکوس ملکو، کالاهای برگشتی توسط واحد کنترل کیفیت و خزانه‌داری انبارهای ملکو مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورت تایید معیوب‌بودن کالا، با تنظیم گزارش کنترل کیفیت (QC)، از طریق زنجیره تأمین یکپارچه ملکو و هماهنگی با شرکت ارسال‌کننده بار، کالای سالم جایگزین کالای معیوب شده و از انبار ملکو برای مشتری ارسال می‌شود. هدف این عملیات، در واقع بازیابی ارزش از محصول یا قطعی شدن فرایند دور ریز آن است. در سراسر جهان، بازدهی سالانه این عملیات بیش از یک تریلیون دلار ارزش دارد و با رشد تجارت الکترونیک به طور فزاینده‌ای نیز افزایش‌یافته است. مدیریت لجستیک معکوس در واقع از مصرف‌کنندگان یا خرده‌فروشان شروع می‌شود و محصولات را به هر نقطه در طول زنجیره تامین باز می‌گرداند.

راهکارها و مشاوره

یک مشاور لجستیک و زنجیره تامین با تجزیه و تحلیل شرکت ها و ارائه پیشنهادات برای رفع مشکلات به این شرکت ها، یاری می رساند. این عملیات شامل تحقیق در مورد فرآیندهای لجستیک مانند ارزیابی ریسک و تجزیه و تحلیل فرآیندهای تجاری است. این متخصصان از نزدیک با مشتریان خود کار می کنند تا بدانند نیازها و انتظارات آنها چیست.