معرفی توانمندی‌های ایران در حوزه حمل‌ونقل هوشمند/استقبال تاجیکستان از ترانزیت توسط مسیرهای عبوری ایران

حمل_و_نقل_هوشمند

امتیاز مقاله از دید کاربران

5/5

در مراسم افتتاح کریدور حمل‌و نقل ترکیبی تاجیکستان، ازبکستان ترکمنستان ایران و ترکیه، وزیر نقلیات تاجیکستان از وزیر راه و شهرسازی ایران و هیات همراه برای حضور دعوت کرده بود که معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی به همراه جمعی از مدیران سازمان مربوطه به شهر دوشنبه سفر کرده و در خلال این سفر، دیدارها و جلساتی با مدیران حمل‌ونقل کشور تاجیکستان ترتیب دادند. معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی در جلسه مشترک با وزیر صنعت و فناوری‌های نوین تاجیکستان، توانمندی‌های ایران در حوزه حمل‌ونقل و لجستیک را تشریح کرد.

به گزارشی که از خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی منتشر شد، طی سفر به این کشور، شهریار افندی‌زاده معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی در نشست مشترک با وزیر صنعت و فناوری‌های نوین تاجیکستان، به معرفی توانمندی‌های کشور در حوزه حمل‌ونقل هوشمند جاده‌ای و ریلی و سایر فناوری‌های لجستیک پرداخت.

وزیر تاجیکستان با ابراز علاقمندی و آمادگی برای استفاده از مسیر ایران به عنوان محور ترانزیت، برای بررسی مسیر ایران در شمال_ جنوب و شرق_ غرب و آشنایی با امکانات و هزینه‌ها، نمایندگانی معرفی کرد تا با استفاده از مسیر ایران فناوری و تکنولوژی‌های مورد نیاز خود را به تاجیکستان منتقل کنند.

همچنین در انتهای جلسه، وزیر مربوطه ی تاجیکستان به استفاده از پیشرفت‌های ایران در حوزه حمل‌ونقل هوشمند جاده‌ای و ریلی و لجستیک ابراز علاقه کرد.

مقرر شد هیأت تاجیکی در روزهای آینده برای بررسی این موارد سفری به ایران داشته باشند و از پروژه‌های حمل‌ونقل کشور بازدید کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *